H-H Smíchov

Vývěska

Oddíl

Galerie

24 imrvére

Bylo, nebylo...

Poradna

Testy

Príma nápad

Vložte do úst

!od 18 let!

Chat

Koutek poesie

Dva na jedno téma

Výroční zprávy

Archiv

Odkazy

 

ARCHIV

Kousky 2002
Kousky 2002 - leden
Kousky 2002 - únor
Kousky 2002 - březen
Kousky 2002 - duben
Kousky 2002 - květen
Kousky 2002 - červen, červenec

Jak se vaří stránky - pohled pod pokličku 2.7.2005

Výsledky - Svatováclavský Hradešínský cyklodvojboj 28.9. 2006

Výsledky 1.roč. cyklistického závodu SVATOVÁCLAVSKÁ ČTYŘICÍTKA (23.10.2005)

Anketa o dresech pro rok 2004
KALENDÁŘ AKCÍ H-H SMÍCHOV (21.2.2002)

      Zajisté Vám již přišly kalendáře akcí Českého svazu cyklistiky, UACu, KPO a dalších amatérských soutěží. I H-H Smíchov se přidává k této vlně a vydává svou "termínovku", aby ve Vašich diářích nezbylo ani políčko pro nudu. Přesné časy a místa konání budou včas upřesněny na našich stránkách. Níže uvedené akce jsou nesoutěžní, účastníci je podstupují na vlastní nebezpečí, startovné se neplatí a náklady spojené s účastí si každý hradí sám.
23.3.Vítání jara Na Hrázi
31.3.Velikonoční posezení Na Hrázi
29.6.Vítání prázdnin s oslavou vysvědčení
13.7.Prázdninové zastavení v sokolovně v Neveklově
27.7.Podvečerní piknik v přírodě
7.9.Rozloučení s prázdninami
5.12.Mikulášská besídka
VYJÁDŘENÍ K VÝZVĚ KPO (15.1.2002)

      Redakce zaznamenala výzvu KPO ke kilometrově-pivnímu souboji a cítí potřebu uvést na pravou míru některá její tvrzení.
 1. HHS nevyzývá k pití namísto ježdění! Projekt Kousky 2002 je pouze snahou o komplexnější pojetí našeho sportu!
 2. Průměrný člen HHS nemá najeto o nic méně než člen KPO. A protože i počet kousků za rok je zatím neznámý, není důvodu domnívat se, že pití je specializací HHS!
 3. 8 litrů tekutin denně nedoporučují ani ti nejfanatičtější výživoví experti!
Shrnutí: Jelikož jsou obě ankety nesoutěžní a protože soustředit se pouze na jednu z nich by mohlo celkovou výkonnost účastníků poškodit, rozhodla se redakce nedoporučit členům HHS přijetí této výzvy. Vzhledem k historicky kodifikovaným demokratickým principům oddílu HHS, je však konečné rozhodnutí na jednotlivých členech!

PS: Výzva k závěrečnému pivnímu klání se však přijímá! Zúčastní se ho nejlepší borci HHS, vybraní podle interních nominačních kritérií.


KE SPORU O NEJLEPŠÍHO CYKLISTU (15.1.2002)

      Co bychom to byli za médium, kdybychom se nevyjádřili ke sporu mezi publicistou Petrem Třešňákem a redakcí Pelotonu. I my nesouhlasně vrtíme hlavami nad vítězstvím O. Sosenky v anketě Top Ten. Pořadatelům totiž zcela unikl kolumbijský vrchař se dvojím občanstvím, hostující v přední české stáji CSS Stodůlky. José Carlos Pikachu, rolník z podhůří Kordiller, který si musel ještě loni přivydělávat herectvím v seriálu Pokémoni, nalezl letos ve stodůleckém dresu obdivuhodnou formu. Pořadatelé se skutečně dopustili chyby, když neocenili prvního Čecha, který dokončil Giro, Tour i Vueltu a v umístění na prvních místech mu zabránily pouze povinnosti k lídrovi stáje Karlovi Bramborovi. Možná by v anketě nemíchali Hrušky s Jablky, kdyby se Pikachovi podařilo dokončit osmdesátikilometrový únik na mistrovství světa, jenže defekt 2 kilometry před cílem byl proti. Faktem však zůstává, že Sosenka nebyl letos tím nejlepším a měl na pódiu jednoznačně přiznat primát José Carlu Pikachovi.
     Kadlik
VÁNOČNÍ TIPY (14.12.2001)

      Vánoce se blíží a s nimi je tu opět otázka, čím obdarovat své blízké - cyklisty. Možností je spousta, proto přinášíme sedm zajímavých typů, které Vám, jak doufáme, usnadní výběr.

Do 100 Kč…
DÁREK OD MOIRY
Bílé ponožky Moira (99 Kč) jsou ideální volbou. Nosí se nejčastěji na noze a vyrábí se v různých velikostech. Materiálem jsou stoprocentně funkční vlákna.
Fuska

Do 200 Kč…
NOHY JAKO V BAVLNCE
Další možností, jak potěšit své blízké jsou černé ponožky Moira (99 Kč). Tato barva je velmi konzervativní, hodí se i do společnosti a ponožka navíc vyžaduje minimální údržbu.
Fuska

Do 500 Kč…
NĚCO PRO DÁMY
Už jste někdy přemýšleli, proč s vámi vaše slečna nechce jezdit na biku? Jedním z důvodů by mohly být nevhodné ponožky. Firma Moira vyrábí krásné bílé ponožky z decentním modrým proužkem (99 Kč). Udělejte Jí radost…
Fuska

Do 1000Kč…
VOLBA PRO INDIVIDUALISTY
Nový hit! Firma Moira vyvinula speciální růžové ponožky (99 Kč) i pro ty nejnáročnější. Buďte tak trochu jiní…
Fuska

Do 1500 Kč..
NADĚLTE SI VOŇAVÉHO MUŽE
Nejste-li ještě rozhodnuta, čím chcete letos potěšit svého partnera, ale také tak trochu sebe, kupte mu konečně nové ponožky. Ponožky pro opravdového muže - pomněnkové Moiry (99 Kč) snad nevyžadují dalšího komentáře.
Fuska

Do 2000 Kč…
IDEÁL PRO NOČNÍ JÍZDU
Nejenom pro milovníky nové vlny - noční jízdy na MTB - vyrobila firma Moira červené ponožky (99 Kč). Od běžného typu se liší především svou červenou barvou.
Fuska

Do 5000 Kč…
VYLEPŠI SI IMAGE
Být biker i mimo svůj bike není vždy snadné. S ponožkami Moira (99 Kč) vaše image určitě neutrpí. Vše je propracováno do nejmenšího detailu. Chybějící kapsička na doklady je v této cenové kategorii snadno postradatelná.
Fuska

K rozhovoru na stránkách KPO - aneb trocha alibismu pro všední den :) (24.11.2001)

      Celkem nedávno jsem poskytl rozhovor Michalovi Maláškovi z KPO. Dá se proto očekávat, že se má slova do jara objeví na stránkách tohoto spolku. Byl bych velmi nerad, aby si o mně vznešený čtenář vytvořil mylnou představu, proto uvedu některá dokreslující fakta.
      Asi hodinový rozhovor byl nahráván na diktafon, odkud ho prý Michal pokud možno autenticky přepíše. Bystrý čtenář již asi přemýšlí, jak je možné ve svém volném čase zadarmo autenticky přepsat hodinový rozhovor. Samozřejmě - nesmysl. Dalším důvodem proč není možné brát ho vážně, je ten detail, že jsme celou noc pili cenu z časovek do kopce (absolut vodka) a další kapaliny. V praxi to znamená, že jsem šli "spát" v 6:00, vstávali v 8:00 a v 9:30 jsem lovil slovíčka a pokoušel se o věty pro Michalův diktafon. Lidi, prosím Vás, NEČTĚTE TO!!!
     Kadlik
ČASOVKY DO KOPCE 2001 očima vítěze (10.11.2001)

      V sobotu 27.10.2001 se konal poslední závod ze seriálu časovek do kopce. Protože jsem se letos pilně účastnil, neodpustím si pár postřehů.
      Přestože jsem jezdil velmi rychle a pohyboval se po celou dobu výkonu vysoko nad anaerobním prahem, tedy v jakési anestezii, zdálo se mi, že byly zařazeny nové tratě. Tento vývoj lze považovat za pozitivní, ačkoli jich většina vedla do kopce.
      Přestože jsem jezdil velmi rychle a pohyboval se po celou dobu výkonu vysoko nad anaerobním prahem, tedy v jakési anestezii, zdálo se mi, že to vždy nestačilo na první místo. Možno z toho dedukovat, že přibývá soupeřů a konkurence se zostřuje. Tento vývoj nelze považovat za optimální, protože si výhledově vyžádá zintenzivnění tréninku.
      Přestože jsem jezdil velmi rychle a pohyboval se po celou dobu výkonu vysoko nad anaerobním prahem, tedy v jakési anestezii, zdálo se mi, že dosažené časy nejsou ve všech případech lepší těch loňských. Tento vývoj nelze hodnotit jako objektivní důsledek práce pořadatelů a působení soupeřů, nemá tedy smysl ho zde podrobněji rozebírat.
      Přestože jsem jezdil velmi rychle a pohyboval se po celou dobu výkonu vysoko nad anaerobním prahem, tedy v jakési anestezii, budu na tento ročník vzpomínat ještě o něco lépe než na ten loňský. Tento vývoj je logický, uvážíme-li kamarádský přístup pořadatelů* (díky nim jsem se stihl pošesté v řadě zúčastnit přeboru Prahy) a doceníme-li fakt, že jsem porazil Pepu, Martina, Peťulku, ale aj Jiřika……….

*Pořadatelé se však nemají přechválit, proto zařadíme jednu výtku. Nemělo by se stát, abyste nebyli schopni poskytnout zájemcům mailové spojení na účastnice seriálu. Tyto praktiky znemožňují navazování a utužování přátelských vztahů v zákulisí Vašich akcí!
     Kadlik
Hledejte Bílka (1.10.2001)

      Na jaře se pelotonem rozšířila zpráva, že si Petr Bílek ošetřuje nohy naftou. Poté, co před sezónou vzrostla cena této suroviny, se Petr přestal objevovat na startech. Prosákly k nám sice zprávy, že se nepoddal osudu a našel si místo u čerpací stanice, ta však, jak později zjistil, čepuje jen LPG. Přesto však sliboval, že se na podzimní časovky do vrchu vrátí a vono nic.
     Kadlik
Nebijte nám Miloška, není to on. (1.5.2001)

      Místopřísežně prohlašujeme, že náš člen Miloš Zeman není člen vlády a živí se zcela poctivým způsobem. Dokonce se ani po členu vlády nejmenuje, protože je podobného stáří.
     Kadlik
Hledejte zub (1.5.2001)

      Podle nejnovějších informací ztratil "Oťas" při přejezdu terénní nerovnosti zub v hodnotě cca 2 000,-- Kč. Ačkoli dlouhou dobu ohledával místo incidentu, nic nenašel. Případného nálezce prosíme o navrácení(Oťas je k zastižení na kole). Pro úplnost můžeme uvést, že nevíme, kdy a kde k osudné události došlo.
     Kadlik
TEST CYKLISTICKÝCH PONOŽEK


    V květnovém Pelotonu také vyšel přehled ponožek dostupných na našem trhu. Přijde nám ale směšné, aby se čtenář na počátku jedenadvacátého století orientoval pouze podle ceny a barevného provedení. Proto jsme vybrané typy podrobili zátěžovým testům.
    První tabulka ukazuje procentuální propružení chodidla ponožky při zátěži 700 N. Ponožky, které pruží méně (tzv. tvrdé typy), se hodí především pro závodní užití na silnici. Měkkou ponožku ocení především starší lidé a ženy.
    Jelikož je dalším objektivně zjistitelným kritériem propustnost potu, udávají hodnoty v další tabulce výšku vodního sloupce (v mm), který ponožkou proteče za jednu vteřinu. Ponožky s vyšším průtokem, lze obecně považovat za lepší.
    Třetí tabulka ukazuje odolnost ponožek proti obnošení - tj. po kolika dnech nošení (nepřetržitě, bez praní) ztrácí tkanina ohebnost, pružnost a obdobné vlastnosti. Méně odolné ponožky se hodí spíše pro dámy, které bezúdržbovost stejně neocení.
    Závěrečná charakteristika se může zdát poněkud zbytečná, ale my ji pro komplexnost zařazujeme. Pevnost ponožky v tahu má být pochopitelně co možná nejvyšší.

Tab.1   Propružení fuski
Fuska Senzorka 35%
Fuska Moira 45%
Fuska Adidaska 70%
Fuska Northwave 61%

Tab.2   Vodní sloupec
Fuska Senzorka 754 mm
Fuska Moira 765 mm
Fuska Adidaska 200 mm
Fuska Northwave 350 mm

Tab.3   Počet dní nutný k obnošení
Fuska Senzorka 24
Fuska Moira 30
Fuska Adidaska 15
Fuska Northwave 10

Tab.4   Pevnost v tahu [N]
Fuska Senzorka 7 000
Fuska Moira 5 500
Fuska Adidaska 11 000
Fuska Northwave 11 500

PROBĚHLO POSEZENÍ K ZAKONČENÍ SEZÓNY

      V sobotu 1.12. 2001 jsme se sešli ve spřátelené restauraci U Žbánků v Řeporyjích, kde jsme v příjemné atmosféře zakončili jedenáctou sezónu našeho oddílu. I když se bohužel nezúčastnili všichni pozvaní, setkání splnilo svůj účel - všichni obdrželi zatím neúplnou Zprávu o činnosti v r.2001, předběžně naplánovali sezónu 2002 a posléze utužili kolektiv nad dobrým jídlem a pitím.
      Pro absentující členy: I přes nesouhlasný postoj vedení klubu ("U mě se nikdy nic neplatilo"), byl jednohlasně schválen symbolický členský příspěvek. Všichni přítomní na místě zaplatili. Zpráva
PF 2002

Urodu pořádnů a tak dalej,
děvčicu pohlednů, hospodo nalej...

(Fleret)
ČASOVKA PRO ČLENY ODDÍLU H-H SMÍCHOV (10.3.2002)

      Do prvních závodů zbývá již jen necelý měsíc, a proto tě jistě zajímá, jak úspěšná byla tvá příprava a zda bys neměl ještě trochu přitvrdit. Z tohoto důvodu byla obnovena tradice kontrolních oddílových časovek. První z nich se koná v neděli 17. března od 11:00 hodin. Sraz je u cedule obce Ořech ve směru na Chýnici. Doufáme, že se této kontrolní a motivační akce zúčastníte všichni. Omluvenky přijímáme pouze od ošetřujícího (pitvajícího) patologa.
STRÁNKY H-H SMÍCHOV: TISÍCÁTEJ VLEZ ! (3.5.2002)

      Počítadlo na našich stránkách zaznamenalo dne 30.4.2002 tisící přístup. Šťastlivec, který zajistil čtyřmístnost čísla počítadla pochopitelně nic nedostane, neboť není možné zjistit, který ze dvou autorů stránek to byl. Je však namístě pochválit oba autory, protože na stránky vstupují přesně podle plánu, který počítá se dvěma tisíci přístupy do konce roku 2002!!!
Čet (3.9.2002)

      Nemáš si s kým vyjet?
      Nemáš po kom vyjet?
      Nemáš se s kým opít? Domluv si to na četu.
Koutek poesie (3.9.2002)

      Jistě jste si již všichni všimli, že kvalita těchto stránek poslední dobou upadá. Nehovořím teď pouze o sporadičnosti aktualizací, ale i o obsahové a jazykové kvalitě. Podrobným rozborem situace jsme dospěli k názoru, že přišel čas zařadit novou a ještě horší rubriku. Další stanicí na cestě k tvrdé pornografii se tak stal koutek poesie.
KONZULTAČNÍ HODINY (22.11.2002)

JménoDatumČasMístoPoznámka
Zbyněk, Kadlikúterý 31.12.200220:00PeckaSilvestrovská párty u nás na chatě
H-H Smíchovsobota 14.12.200214:00vinárna U KrokaOddílová výroční schůze
Kadlikstředa 11.12.200221:00Labín Stará BoleslavRadost - veselice PedF UK
Zbyněk, Kadlikčtvrtek 7.12.200220:00Akropolis20 let VISACÍHO ZÁMKU, John Debil Tour
Zbyněk, Kadlikčtvrtek 5.12.200220:00Vinohradyples Pedagogické fakulty UK
Zbyněk, Kadlíkstředa 4.12.200219:00Branické centrum, U staré pošty 8, Praha 4 - BraníkVýroční schůze KPO
Zbyněkpátek 22.11.200220:00U STAREJCH HADRŮs anarchistkou a Vituchem u pleskátka


Ježto se množí dotazy od dychtivých fanynek, zvláště Vitucha, zda a kdy budem k zastižení v Hadrech, zavedli jsme novou rubriku "Konzultační hodiny". V těchto hodinách se na příslušných místech budeme podepisovat výše uvedeným na bříška, ale také ochotně vyslechneme vaše námitky a dotazy.
VÍTÁNÍ JARA NA HRÁZI (16.3.2002)

      První podnik z Kalendáře akcí H-H Smíchov se pije v sobotu 23.3. v Hospůdce Na Hrázi v Sobíně. Sraz účastníků je okolo třetí hodiny u jednoho z tamních stolů. Přestože setkání bude patrně dosti neformálního charakteru, závazně probereme tyto tematické okruhy: "Zimní příprava zúčastněných", "Sportovní cíle zúčastněných", "Novinky ve výzbroji a výstroji zúčastněných", "Názor zúčastněných na vývoj jarního počasí", "Názor zúčastněných na aktuální průměrnou délku sukně ve vztahu k vývoji jarního počasí".

Upozornění pro rodiče: V průběhu odpoledne se debata stane neregulovatelnou a pravděpodobně nevhodnou pro děti!

Upozornění pro cyklisty: Vzhledem ke konzumaci alkoholu se stane kolmý (tj. na kole) návrat domů obtížnějším. Doporučujeme přijet vozem!

Upozornění pro atlety: Nové pravidlo - zaplať, pak utíkej!

Upozornění pro absintenty: Pijeme pivo!

POVODNĚ V TÝMU H-H SMÍCHOV (5.10.2002)

      Členové našeho oddílu žili dlouho v přesvědčení, že se velká voda jeho činnosti nedotkla. Nyní jsme se zděšením zjistili, že opak jest pravdou. Přinášíme Vám podrobnou rekonstrukci boje za záchranu oddílové minulosti.

8:30   Do podzemních prostor Smíchovské tržnice, pracoviště trenéra HHS, začíná kanalizací vnikat voda.
8:45   Z Rakouska přichází souhlas s vyklizením podzemních prostor. Boj s časem začíná.
9:00   Pouhých 15 min. po výzvě pokladní evakuovali všechny krabice s dámským hygienickým zbožím.
9:30   Voda dosahuje po pás. V evakuaci pokračují jen zdatní plavci.
10:00  Pan trenér hrdinně vynáší poslední karton krabicového mléka.
10:30  Pan trenér si U Bílého lva uvědomuje ztrátu oddílové kroniky, fotografií i výsledků...

      Ano, veškeré archiválie zůstaly pod vodou vydány napospas leptospiróze. Nyní proto nastal čas rekonstruovat oddílovou historii pro další generace. S překvapením jsme však zjistili, že většina členů oddílu si vlivem častých pádů a různých civilizačních činitelů nic nepamatuje. Proto vyzýváme všechny pamětníky, aby nám zaslali své vzpomínky související s historií oddílu H-H Smíchov.

HISTORIE TÝMU H-H SMÍCHOV

      Prakticky okamžitě po zveřejnění naší výzvy se zdvihla obrovská vlna solidarity. Byli jsme přímo zavaleni Vašimi příspěvky. Nyní stojíme před úkolem vytvořit z útržků typu: Dycky ste byli strašně fajn kluci, novou oddílovou minulost.

Rakousko-Uhersko: VZNIK HHS
      Náš oddíl vznikl v již v roce 1897. Tehdy se několik členů nepohodlo s vedením Klubu smíchovských velocipedistů a vytvořilo nový oddíl H-H Smíchov. Jádrem sporu nebylo nic menšího než smíchovský staropramen. Předseda klubu, veden záměrem dosáhnout úrovně vídeňských spolků, zakazoval členům konzumovat pivo. (Tento spor vešel do dějin české tělovýchovy jako "spor o půllitr".) Proti tomuto zákazu vykrystalizovalo v oddíle liberální křídlo, které začalo razit ideu hobby cyklistiky a posléze také založilo HHS. Tento revoluční přístup bohužel vlivem světových válek upadl v zapomnění a svého uznání dosáhl až o necelých sto let později. Zakládající členové však do první světové války stačili uspořádat po celé Praze stovky nezřízených pitek a přetáhli tak do svých řad většinu členů Pražské obce sokolské, čímž jí přivodili vážné existenční problémy. Tento čin nezůstal bez povšimnutí Vídně. Ta považovala smíchovské cyklisty za neškodné opilce a všemožně je v aktivitách podporovala. Z většiny členů se stali profesionální alkoholici, také oddílové příspěvky byly zrušeny. Vedení dostalo doprovodnou drožku i s mechanikem. Členové se účastnili závodů po celém světě.
      Po ustavení Československé republiky si však nová vláda nedovedla vysvětlit oblíbenost tohoto sportu a nařkla vedení oddílu z kolaborace s Rakouskem. K tomu se ještě přidalo několik členek Klubu českých turistů s nesmyslným obviněním ze znásilnění členy HHS v okolí Davle. Tým byl i přes masové protesty v ulicích Prahy rozpuštěn, členům byly zabaveny bicykly a veškerá další činnost se po desetiletí odehrávala v ilegalitě. Zlaté časy smíchovské cyklistiky skončily...

Příšte: 2. světová válka... 1989
Recenze: ČASOPIS CYKLOTURISTIKA (8.9.2002)

      Konečně jsme se dostali ke kvalitnímu časopisu. Možná je to tím, že jsme poprvé v životě zakoupili časopis bez spoře oděné děvy na obálce (Pelotony a Vela zásadně vyhledáváme v popelnicích). U Cykloturistiky nás svou morální a etickou hloubkou zaujal obsah většiny článků. Důkazem budiž "Tucet zásad pro bezkonfliktní soužití na stezkách."
 1. Buďte zdvořilí. Všichni uživatelé stezek by se měli zdravit slovy dobrý den a fakáče ukazovat jen ve výjimečných případech největšího nesouhlasu a znechucení.
 2. Buďte předvídaví. Pokud předvídáte nějaké nebezpečí, bez prodlení se mu vyhněte, například tím, že sesednete z velocipedu a počkáte až odezní.
 3. Neblokujte stezky. Pokud nesouhlasíte s jadernou politikou státu, protestujte za sebou - ne vedle sebe.
 4. Držte se pravé strany. Pravá strana je na kole ta s převodníky.
 5. Míjejte ostatní uživatele stezky po jejich levé straně. Levá strana je na kole ta bez převodníků. Po manévru nepoužívejte fakáče.
 6. Dejte zvukové znamení před zamýšlením předjížděním. Doporučuje se zvolání "pardon" či "zdovolením".
 7. Respektujte všechny dopravní značky a signály. Tj. i fakáče.
 8. Za snížené viditelnosti sviťte. Světlo odhání divokou zvěř a děti. Podobně jako fakáč (zde užití povoleno - ještě tomu nerozumí).
 9. Nepoužívejte stezku pod vlivem alkoholu. (Jediné slabé místo v časopise. Pozn.red.)
 10. Respektujte soukromé vlastnictví. Na stezkách často potkáváte zadané příslušnice opačného pohlaví - respektujte to.
 11. Udržujte čistotu. Při defektu neodhazujte kolo do zeleně, ono za to nemůže.
 12. Nestačí Vám stezky? Hmmm…
Cykloturistika 8/02
REPORTÁŽ: ČESKÉ AKADEMICKÉ HRY - BRNO 2002 : MTB (12.5.2002)

Akademicke mistrovstvi       Tři z našich členů (Lucka Mašínová, Zbyněk Munzar a Kadlik Kuchler) se uplynulý čtvrtek vydali do Brna, aby tam hájili barvy svých vysokých škol v závodě horských kol. Celá akce byla všemi hodnocena velmi kladně - při prezentaci jsme obdrželi hodnotné dárky od sponzorů, kapesné od pořadatelů a šalinkartu od dopravních podniků, v cíli se pak zdarma točilo Starobrno. Počasí se rovněž vyvedlo - jelo se za velmi pěkného slunečného počasí. Ubytování bylo zdarma zajištěno v nově opravených pokojích s kuchyňkou a výhledem na Brno. Pořadatelé ještě poskytli energeticky hodnotnou snídani. Neméně podstatné je, že jsme si díky exoticky pražskému zjevu Lucky Mašínové našli mnoho domorodých kamarádů.
      Jediným menším stínem výpravy byl průběh závodu. Zbyňka velmi trápili technické problémy a křeče - celé kolo (z pohledu čela závodu) se důsledně protahoval, než nasedl a odjel do cíle. Kadlik si cvaknul přední gumu 4 km před závěrečnou páskou, zrovna když na osmém místě vymýšlel útok na závodníky na předních příčkách, kteří již asi delší dobu postávali v cíli. Nejlepší z nás tedy byla Lucka, která i po třítýdenním tréninkovém výpadku působila v sedle velmi estetickým dojmem.

Sezóna 2003 - změny v sestavě (11.3.2003)

      Do nové sezóny vstupuje tým H-H Smíchov v pozměněné sestavě. Do oddílu se navrátili manželé Marešovi a přibyli Pavel Faiereisl, Petr Novák, Dominik Severa, Jan Tiefenbach, Roman Tyrol a Jan Vecka.

      Oddíl postihly také dvě částečné ztráty. První je odchod Lucky Mašínové do konkurenční movitější stáje, která však nemá registraci u Českého svazu cyklistiky, a proto bychom měli Lucku vídat i nadále v dresu HHS na pražských přeborech a podobných akcích. Opačný postup zvolil Karel Kuchler, který bude za HHS jezdit nadále amatérské závody UAC a KPO, prioritou budou však pohárové závody ČSC, které bude jezdit za méně movitý oddíl. Karel se však rozhodl změnit i disciplínu - aby se vyhnul jarnímu najíždění, bude se věnovat krasojízdě. Od sousedů jsme se dozvěděli, že jsou přes dveře celé dny slyšet burácivé tóny Internacionály, na níž si jmenovaný sestavil skladbu světové obtížnosti. Pod článkem přinášíme špionážní snímky z tréninku pořízené klíčovou dírkou.

Následky zranění

      Vážení sportovní přátelé, jako důsledek úrazu nebo nadměrné konzumace stolní balené vody místo destilátů se Vám může do kloubního pouzdra dostat tekutina. Jelikož jsem takto postižen, využil jsem volný čas k vývoji nové kombinované léčebné metody. Tuto metodu jsem konzultoval s předními světovými ortopedy. Ačkoli na mé dopisy ještě žádný neodpověděl, zveřejňuji podrobnosti své metody, abych ulevil tisícům trpějících…
      Na úvod bych rád přiznal, že na své osobě jsem po terapii neshledal zlepšení stavu. Toto přičítám faktu, že jakožto objevitel nepodléhám placebo-efektu. Uvážíme-li však, že placebo-efektu se připisuje až 1/3 účinku léku, měla by terapie průměrně inteligentní osobě ulevit minimálně o 1/3. U idiotů může být výsledek nepoměrně lepší.
      Základem celé léčby je pobyt v horké dobře větrané místnosti, aby kloub mohl vysychat. Pro nedostatek financí jsem nezkoumal možnosti vysychání otevřeného kloubu, ale je pravděpodobné, že se tím léčba urychlí. Další součástí kůry je odsávání tekutiny komáry. To je ovšem limitováno krátkými sosáčky mladších jedinců a velmi malou kapacitou jejich trávicího ústrojí. Více se osvědčilo posypávání kloubu solí, která tekutinu ochotně "tahá" ven. Na závěr musím ještě zmínit minimalizaci příjmu nápojů - i selský rozum v tomto případě vylučuje veškeré nápoje kromě alkoholických, které, jak známo, účinně dehydratují.
      U jistého procenta léčených se projevují vedlejší účinky zastoupené zvracením a malátností. Terapii mohou podstoupit těhotné ženy, děti, nemocní fenylketonurií, nehodí se pouze pro osoby alergické na komáří píchnutí.

LiDr. (Lidový Doktor (dříve léčitel)) Kadlik 15.7.2002

Plná Polní

      Redakce stránek opět žila dlouhé týdny v poklidu. Až nyní si našla chvíli času, aby se ponořila se do stránek našich cyklistických periodik. S velikým rozhořčením jsme zjistili, že redaktoři zvolili proti našim doplňujícím článkům dvě obranné strategie - buďto píší o věcech, o jejichž existenci nemáme tušení (jakási celoodpružená kola), nebo o problematice tak triviální, že ji odmítáme číst (to ostatní). Jen kvůli Vám, našim věrným čtenářům, jsme se donutili pročíst a doplnit pár stránek.

      I v naší poradně se proto objevuje článek Plná polní. Kamarádi z Pelotonu sice lecos nastínili, ale svou snahu nedotáhli dokonce. Každý zkušený závodník totiž ví, že před odjezdem na závod je potřeba zabalit především dostatečné množství toaletního papíru. Nevíme jak je na tom pan Svoboda, ale z našich statistik vyplývá, že ho závodník použije před startem průměrně třikrát a to i v případě, že se jinak těší pevnému zdraví.
      Další užitečný nástroj, o němž nebyla v článku zmínka, je mobilní zařízení, tzv. podavač bidonů. Toto individuum postavíme na kopec na zvolenou stranu vozovky a ono nám v jednotlivých kolech podává občerstvení. Při volbě podavače je především potřeba dbát na estetickou stránku věci. Někteří tvrdí, že také záleží na inteligenci, smyslu pro humor a zodpovědnosti, ale nechceme Vám kecat do života…

!!! WANTED - 2 $ AWARD !!! (5.2.2002)

      Dne 4.2.2002 okolo 16:00 byla v ulici Zbraslavská (pod barrandovskou skálou) viděna bikerka drobnější štíhlé postavy pohybující se vysoce frekvenční jízdou (cca 100 1/min) rychlostí asi 30 km/hod. směrem k Malé Chuchli. Již z dálky byl na její tváři patrný okouzlující úsměv, který po našem pozdravu nabyl zcela nevídané intenzity. Domů jsme dojížděli mlčky, v tichém úžasu nad snovým setkáním s touto éterickou bytůstkou. Za veškeré informace, které umožní nabídnout jí čestné členství v našem oddílu nabízíme odměnu! Pomozte zoufalým kamarádům!!!
      Děkujeme Z.M., K.K.
STÁHNĚTE SI CYKLOTRENAŽER (1.4.2002)

      Na jarním Sportpragu nás u stánku Komersie zaujal trenažer propojený s PC, který na plátně před jezdcem zobrazoval krajinu i soupeře. Tým našich programátorů se nenechal zahanbit a v rekordně krátkém čase vyvinul obdobný program. Náš trenažer má oproti vystavovanému minimálně dvě výhody: ovládá se pouze dvěma prsty (k jeho fungování tedy není nutný větší fyzický výkon) a jedná se o freeware. Tren.zip (403 KB)

Obrazek

ARRIVEDERCI KOUSKY 2002 (11.1.2003)

      Ano, nadešel velmi emotivní okamžik loučení. Jeden z nejúspěšnějších internetových projektů posledního desetiletí se odebírá do zaslouženého odpočinku v archivu. Tato anketa přinášela každý měsíc radost nejen pravidelným návštěvníkům našich stránek, ale také dětem po celém světě. Tisíce lidí se díky napínavému průběhu nemohly po celý rok odtrhnout od počítačů a půllitrů. Můžeme si také pogratulovat k faktu, že jsme udrželi naší republiku na prvním místě ve spotřebě piva, tak jak o tom píše MF DNES. Tedy sbohem Kousky 2002.

     Celkovým vítězem Kousků se po zásluze stal Jirka Sehnal z Humusoftu. Do čela jej katapultovala nejen vyrovnanost výkonů, ale i jejich kvalita... Kousky 2002
Vložte do úst (17.4.2003)

      Bublina z minulého měsíce již zná svého vítěze. Stala se jím redakce. Vložte do úst
Slavia playboys

Zum download: Screen saver pro dlouhé letní večery (27.6.2003)

Kolo.zip (195 kB)
Kolo
Bikeři, hurá na Sudeťáky! (5.9.2003)

      Ve dnech 5. - 6. září se východočeské městečko Teplice nad Metují stane místem konání 59. ročníku Kanóndadale Relý Sudety. Již od roku 1944 se zde bikeři vydávají pod záštitou SK Redpoint do lesů, aby vyhledávali reliktní Sudeťáky. Jelikož bude po vzájemné dohodě se Spolkem česko-německého přátelství vydáno pouhých 1000 startovních čísel, nenechávejte přihlášky na poslední chvíli!
Smotal sis? (5.9.2003)

      Po prázdninové pauze se vracíme ke čtenářům našich stránek s novou soutěží "Smotal sis". Sezóna již neodvratně spěje ke svému konci a nastává čas bilancování. My jsme se rozhodli nalézt mezi vámi ty, kterým se podařilo zapříčinit nejvíce hromadných pádů. V této prestižní a mediálně zajímavé oblasti cyklistiky se zajisté událo přinejmenším stejně zajímavých soubojů jako na cílových páskách. Vypisujeme dvě kategorie: počet způsobených pádů a počet jimi postižených závodníků. Ono totiž není stejné shodit kamaráda na tréninku a smotat půl mistrovství republiky. Tak soutěžte - víte, že odvážnému štěstí přeje. Uzávěrka soutěže je 15. října 2003!
Oddílová schůze: DRESY 2004 - informace pro členy klubu (26.1.2004)

      V sobotu 17. ledna proběhla oddílová schůze, na níž se projednaly některé důležité body. Nejdůležitějším z nich je, že činnost oddílu bude i přes problémy v uplynulé sezóně pokračovat. Tíživou finanční situaci pomohla překonat firma Meico systems, která je zatím jediným sponzorem. Přesto získané prostředky nadále neumožní proplácení startovného apod.
      Ke zlepšení činnosti oddílu by měla přispět pravidelna setkání konaná od března vždy poslední pondělí v měsíci.
      Do oddílu přišel jeden nový člen - smíchovský junior Tomáš Mika, který je příslibem především pro závody UAC. Pro závody ČSC bude oddílu k dispozici opět i Karel Kuchler. Pravděpodobný je také návrat Jiřího Hirschfelda. Oddíl naopak opouští Jiří Jokl. Nad členstvím těch, kteří se bez omluvy nedostavili visí otazník - stále mohou kontaktovat předsedu oddílu a zaplatit příspěvky.
      Posledním projednaným bodem byl návrh na výrobu nových dresů. Potřeba nového oblečení byla jednoznačně schválena. Proto jsme již kontaktovali firmu, která nám jej zhotoví. Cena kompletu (dres, kalhoty) se bude odvíjet především od použitého materiálu, neměla by však přesáhnout 3000 Kč (kalkulace pro Coolmax). Potisk bude realizován digitální technologií, nezáleží proto na množství a není nutné dosáhnout určitého počtu kusů. Z toho vyplývá, že nikoho ke koupi nenutíme a dres objednáme jen těm, kteři složí včas zálohu. (Oddílové ani své prostředky do této akce dávat nebudem, už jenom proto, že je nemáme:)
      Setkání s dresovou "tematikou", proběhne v pondělí 9. února v 18:00 ve vinárně U Kroka (jako loňská schůze). Tam již budou k dispozici vzorky velikostí a některé grafické návrhy. Tam také, prosíme, doneste své zálohy, případně je po někom pošlete. Výši těchto záloh ještě upřesníme. Pokusíme se Vás všechny kontaktovat (e-mail, telefon), abyste upřesnili rozsah své objednávky a my tak mohli do schůze vytvořit přesnější cenovou kalkulaci.

Genetické dispozice v cyklistice (23.12.2003)

      Na našem posledním soustředění jsme měli možnost seznámit se blíže s párem samičích homozygotních dvojčat. Aktuality

Dvojcata

Svatováclavský Hradešínský dvojboj (2.9.2008)

Termín: 28.9.2008
Pořadatel: V. Král (cyklistický oddíl H-H Smíchov)
(Ženy,Junioři, Muži 20 - 40 let, Veteráni, silniční a horská kola, vložený závod dětí)
Start: 28.9.
   11 h v obci Škvorec (1.závod) 12:30 v Hradešíně závod dětí
   14 h Škvorec (2.závod MTB) cíl v Hradešíně
Prezentace:
   9 - 10:45 h na MTB do 13:30 h u obecního úřadu v Hradešíně

V prostoru prezentace je stánek s občerstvením
Trasa:
   1. Silniční časovka Škvorec - Hradešín. (cca 2km)
   2. MTB časovka Škvorec - Hradešín (cca 2,5km)
Startovné: 40 Kč (1.závod), 2 závody 60Kč
Je možné se účastnit i jen jednoho závodu
Technická ustanovení:
Účastníci startují na vlastní nebezpečí.
Cyklistické přilby jsou povinné!
Výsledky obou závodů se sečtou vítěz získá titul "Hradešínský obojživelník"
Závod se jede za plného silničního provozu každý je povinen dodržovat pravidla silničního provozu.
Kontakt na pořadatele: V. Král 604 985 777
Příznivci cyklistiky jsou na toto sportovní klání srdečne zváni.

Silniční trať
Svatováclavský Hradešínský dvojboj silnice

MTB trať
Svatováclavský Hradešínský dvojboj MTB

 

NAHORU