H-H Smíchov

Vývěska

Oddíl

Galerie

24 imrvére

Bylo, nebylo...

Poradna

Testy

Príma nápad

Vložte do úst

!od 18 let!

Chat

Koutek poesie

Dva na jedno téma

Výroční zprávy

Archiv

Odkazy

 

PRÍMA NÁPAD


      Vážení čtenáři, rozhodli jsme se na naše stránky také zařadit rubriku typu Receptář nejen na neděli. Otevřeně přiznáváme, že se jedná o populistické gesto, jež si klade za cíl zvýšit naši návštěvnost - ukažte nám kvalitní médium, které takovou rubrikou nedisponuje! Redakce se shodla na poměrně konvenčním názvu "Príma nápad", protože chce zaujmout především pestrostí obsahu. V prvním příspěvku přinášíme radu jednoho člena redakce, ale doufáme, že nás ve vymýšlení různých vylepšení také podpoříte.

K.K. Praha
      Ahoj. Všichni jsme přes zimu zajisté přemýšleli, jak vylepšit svůj bicykl a svou výkonnost. Chtěl bych se s vámi podělit o revoluční řešení všech problémů. Spočítal jsem si, že mě cyklistika stojí v průměru 2000 Kč měsíčně, tréninku věnuji asi 50 hodin v měsíci a věci na kolo mi doma zabírají dvě skříně. Vůbec nemluvím o svém zdravotním stavu - jsem už z toho ježdění celý takový nějaký impotentní.
      Jako nejlepší řešení se ukázalo umístit kolo do kontejneru s komunálním odpadem (viz obr.). Pro snazší průběh celé akce doporučuji před umístěním vyndat kola z vidlic a otočit řidítka o 90 stupňů. Oblečení, nářadí a různé náhradní komponenty se vejdou i do obyčejné popelnice. Tam se dá umístit i celé kolo, ale musíme si ho nechat rozřezat na menší části.

Kontejner

Autorovi za jeho příspěvek zasíláme silniční kolo Trek 5500.

Vodevírák (16.12.2004)

      V uplynulém týdnu došel do redakce dopis od čtenáře z Mikulova. Obsahoval námět do rubriky Prima nápad, která již téměř upadla v zapomnění. Našemu čtenáři zasíláme za příspěvek exkluzivní krabici vína Hradní svíce.
      „Pocházím, ze staré vinařské rodiny,“ začíná náš čtenář dopis. Dále František G. pokračuje: „V naší rodině se po generace hledal důstojný způsob otvírání láhví. Vývrtka nám vždy přišla příliš fádní, jednoduchá a možná i brutální. Proto jsme časem vymysleli dvoudílnou otvírací soupravu, která se dědí z  generace na generaci. Té na obrázku je již téměř tři sta let. Souprava se skládá z kladívka a šroubováčku, které nám vyrobil místní kovářský mistr. S úspěchem se dá však použít i kladivo a šroubovák, například z OBI.“ „Zkrátka vždy záleží spíše na tom, jak se do toho jebne,“končí lapidárně své úvahy čtenář František.
      My jsme tento nápad vyzkoušeli na vlastní kůži na jednom z našich soustředění a musíme dát Františkovi za pravdu. Myslíme, že si krabici kvalitního vína skutečně zaslouží.
Prima napad Prima napad Prima napad

NAHORU