H-H Smíchov

Vývěska

Oddíl

Galerie

24 imrvére

Bylo, nebylo...

Poradna

Testy

Príma nápad

Vložte do úst

!od 18 let!

Chat

Koutek poesie

Dva na jedno téma

Výroční zprávy

Archiv

Odkazy

 

OD 18 LET

Rozhovor Michala Maláška s vítězem časovek do kopce kategorie hobby Markem Vitochem.

Takže Marku gratuluji ti k k vítězství. Mohl bys nějak zhodnotit letošní ročník?
Co chceš, špíno, 666, death metal...

Marku?
Sory, vole, sem teď myslel, že sem v Hadrech a že seš ta piča Oliver, vole.

Tak jaké byly letošní časovky?
Bylo to dost těžký, vole. Vy to jezdíte vo víkendech a to já bejvám v Hadrech. Na jaře jsem měl navíc dost problémy s trávou, málem sem kola nechal. Ale pak mi Oliver s Milošem pomohli a přechlastali sme to rumem. Prostě medicína (smích).

Tak se podíváme na první závod.
No to sem byl vykalenej, to bylo hrozný. Ty špíny to zatáhli už ve tři, tak sem šel domu a zpil se lahváčema a koukal na ňáký pořady. Máme tenký zdi tak sem si nemoh pustit Second Hell a ráno sem byl uplně na sračky.

A co druhý závod?
666, chcípni, už mě to tu nebaví, sbohem, satan s tebou, máňo.
FYZIOLOGICKÁ PORADNA KPO - "Já su v prdeli" - Druhy únavy

      Principy a druhy únavy jsou nejlépe vysvětlitelné na příkladu z každodenní praxe. Vžijte se tedy do běžné situace, kdy jedete ponorkou. Jistě se vám stalo, že motor najednou nejede a vy musíte zpomalit. Stejně tak lidské tělo někdy nemůže. Z kvalitativního hlediska můžete být při sportovním výkonu unaven do jedné z těchto úrovní
- hovno to jede
- jste v prdeli
- jste na sračky
- jste totálně na sračky
      Samozřejmě existují i nefekální terminologie, ale tato je v cyklistickém pelotonu svým způsobem kodifikována. Míra únavy se samozřejmě v průběhu výkonu mění - většinou vzrůstá s časem. Někdy se ovšem vlivem nevhodné skladby tréninku ve dnech před závodem může stát, že jste hned po startu v prdeli, ale pak to hovno jede a nakonec se rozhýbete k životnímu výkonu.
      Samostatnou kapitolu tvoří únava jednotlivých částí pohybového aparátu. Stejně jako ponorka je i kloub nejprve v pohodě, pak v prdeli až se nakonec úplně vysere.
      Nakonec bych zařadil varování. Po některých onemocněních, stejně jako vlivem nezdravého životního stylu, můžete získat přímo syndrom bytí v prdeli. Toto onemocnění se nejlépe přirovnává k ponorce, která je v prdeli a vy dva roky sháníte někoho, kdo by vám ji opravil.

      Doufám, že vám toto, do značné míry aproximativní, pojednání rozšířilo obzory a že má skvělá ponorková paralela pomohla uchopit problematiku i těm nejhloupějším. Těším se na další pokračování našeho seriálu.PRAVDA O PROHLÁŠENÍ HONZY MAŤEJOVSKÉHO

      Ve skutečnosti Honza Matějovský prohlásil "Já na to seru". (viz článek Oddílová časovka)MLUVÍTE PO NAŠEM?

Zábavně vědomostní kviz (pro starší 18 let)

      Každá skupina lidí se stejnými zájmy či koníčky se vyznačuje podobnými postiženími. Jedním z nich je společná hantýrka. Neztratíte se při vyslovení technického pojmu nebo označení činnosti? Redakce stránek pro vás ne zcela legální cestou exkluzivně získala pokračování kvizu z Vela 1/2002, které by se na jeho stránkách mělo objevit v příštím vydání (2/2002). Zkuste to a možná se i pobavíte. (V testu se jedná o doplnění deseti chybějících částí slov podle principu tečka = písmeno. Správné odpovědi bohužel nemohou být zveřejněny.)
  1. Zase se mi ňák vysra. šaltr.
  2. Ten šlapák mám sezónu a už je ňákej vykurv…. .
  3. Ty čepy už sou pěkně vymrd… , chytá to vakly.
  4. Kretén jeden vychca… , furt se vozí v háku.
  5. Sloping je na hov.. , protože je dycky nakřivo.
  6. Toho řidičes dobře vyfako… .
Další otázky se zdráháme jen v duchu přečíst, nemůžeme je tedy ani přepsat. Proto těchto prvních šest berte jako závdavek a vyčkejte zveřejnění celého kvizu v novém Velu.

NAHORU